Історія храму

Дерев'яна капличка 

Деревяна капличка була побудована в листопаді-грудні 2008р. На прохання о. Івана Третяка капличку подарував о. Петер Креніцкий, який на той час був парохом парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Тячів, на Закарпатті. Стараннями вірних парафії був залитий фундамент (6 листопада) і зроблена підлога з опаленням.  21 грудня 2008 р. капличка була освячена Преосвященним Єпископом Кир Василієм Івасюком, екзархом Одесько-Кримським УГКЦ на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі і відкрита для молитви і богослужінь.

Будівництво мурованого храму

Розпочали будівництво храму 6 листопада 2009 року. 22 листопада 2009 р. урочисто, після Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний Владика Василь Івасюк, Екзарх Одесько-Кримський УГКЦ, був закладений наріжний камінь храму. Перед тим, як опустити наріжний камінь в котлован о. Іваном Третяком, адміністратором парафії Різдва Святого Івана Хрестителя, була прочитана Грамота про початок будівництва храму, в якій були вписані жертводавці, церковні і державні провідники, які були на той час при владі.

Влітку, 7 липня 2010 р. в день Різдва св. Івана Хрестителя - парафіяльного празника, урочистий Чин освячення води був звершений на цоколі храму. 18 серпня 2010 р. о. Іван Третяк поблагословив і власноручно поклав першу циглину на мурування верхнього храму. 

14 серпня 2013 р., в день памяті мучеників Макавейський і перенесення Чесного Древа Хреста, з благословення Владики Василя Івасюка, Екзарха Одесько-Кримського УГКЦ о. Іван Третяк Чином освячення поблагословив хрест на купол храму. Цього ж дня після молитви Хрест був урочисто піднесений та встановлений на куполі храму.

Від 1 вересня до 25 листопада 2014 р. накривали храм робітники з Верховинського р-ну, Івано-Франківської області під керівництвом п. Василя Арсенійчука. Також в цьому часі було отеплено і оздоблено ззовні купол храму бригадою робітників п. Михайла Свистуна.

Від 10 серпня до 2 грудня 2015 р. була виконана внутрішня штукатурка стін храму і цокольного приміщення. Ці роботи виконували робітники з Хустського р-ну, Закарпатської області під керівництвом п. Михайла Секериша. Також в цьому році було отеплено і оздоблено ззовні стіни храму; цокольної частини; зроблено бетонну відмостку навколо храму; виготовили вхідні ковані двері; зробили гранітні сходи до храму. Всередині храму перед штукатурними роботами було розведено електропроводку електриками ПрАТ "Чернівціобленерго".

В 2016 р. було повністю виконано внутрішнє шпаклювання і фарбування храму; покладено гранітну підлогу з опаленням; змонтовано світильники; придбано Престіл та інші літургічні речі і приготовили храм до дня освячення.

День освячення храму

далі буде....